В умовах складної ситуації компанія СRH все ж вирішила інвестувати в Україну шляхом відновлення проекту, тому роботу над Будівництвом цементно-фасувального комплексу було знято з паузи. CRH – провідний виробник цементу в Україні. На фоні зруйнованої інфраструктури внаслідок воєнних дій об’єкт стане стратегічним не тільки для Клієнта, а й для Київського регіону, оскільки в найближчому майбутньому забезпечуватиме цементною продукцією збільшений попит покупців, у тому числі через програму відбудови.
Проект нового цементного терміналу в Києві планувалось розвивати у два етапи. На Етапі 1 цементний термінал отримує до 450 тис. тонн готового цементу залізницею з різних існуючих заводів CRH. Далі 450 тис. тонн цементу вивантажують і транспортують до приймальних силосів. Ця група процесів включає обробку та розвантаження цементних бункерів, отриманих на майданчик, і транспортування цементу до силосів для зберігання. Розміри силосів враховують різні типи цементу, нерівномірності в системі подачі та можуть зберігати 4000 тонн цементу. Цементні силоси повністю зварені, щоб забезпечити цілісність конструкції та уникнути будь-яких потенційних викидів пилу в майбутньому. При пакуванні цемент вилучають з силосів, дозують за допомогою затвора з регулюванням потоку та транспортують зберігання до систем завантаження вантажівок. Матеріал спочатку транспортується з силосів для зберігання до елеватора, а звідси до верхньої частини 200-тонних бункерів. Мета цих бункерів полягає в тому, щоб забезпечити певну гнучкість і забезпечити буфер між силосами та пакувальним заводом або системами завантаження вантажівок. Усі системи транспортування цементу герметичні, а система завантаження вантажівок - автоматизована. Лінія пакування та палетування має номінальну продуктивність 100 т/год (4000 мішків по 25 кг цементу/мішок) і розташована в новому складському приміщенні. Після виконання усіх процесів сировину відправляють клієнтам у 25-кілограмових мішках з цементом або цементовозом. Під час Етапу 2 будуть додані додаткові силоси та змішувальна установка, що дозволить виробляти продукцію шляхом змішування на місці. Річні поставки залізницею до терміналу під час цього етапу збільшаться до 660 тис.тонн.
Компанія Еgis Еrtle Еngineering виконала комплекс проектних робіт по металевим конструкціям, архітектурну частину і систему опалення, вентиляції та кондиціонування. Проектування відбувалось з використанням BIM (Building Information Modeling) технологій. У межах проекту Будівництво цементно-фасувального комплексу гендпідряднику, компанії ІМSАТ SA надається постійний супровід проведення авторського нагляду задля ефективного регулювання процесу будівництва.